00982136303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

کاربرد پرمنگنات پتاسیم در از بین بردن عفونت Articles

پرمنگنات و عفونت

پرمنگنات پتاسیم توانایی از بین بردن ترکیبات آلی از جمله میکروب ها و باکتری ها، عوامل بیماری زا را دارد به همین جهت در علم پزشکی و دام پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از محلول پرمنگنات پتاسیم با غلظت مشخص برای ضد عفونی کردن زخم ها و جلوگیری از عفونی شدن استفاده می کنند، نکته قابل توجه این است که اگر غلظت محلول بیش از حد باشد سبب آسیب رساندن به بافت های اطراف زخم خواهد شد. پرمنگنات در آب محلول بوده و رنگ ارغوانی تولید می کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان بجای می ماند. به دلیل خواص اکسید کنندگی بسیار این ماده و اینکه پرمنگنات پتاسیم در فرایندها محصول فرعی سم تولید نمی کند کاربردهای متعددی دارد که به آنها به تفصیل پرداخته می شود.

پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم و آبزیان

بسیاری از بیماری ماهیان بصورت عفونت های خارجی بروز می کند و در صورت عدم درمان و کنترل مناسب منجر به مرگ آنها خواهد شد. بهره گیری از پتاسیم پرمنگنات بصورت کارآمد می تواند بسیاری از بیماری ها، انگل و عوامل قارچی را پیش از آنکه بصورت عفونت بروز کند کنترل نماید. ریشه کن کردن کامل این عوامل تهدید کننده سلامت آبزیان نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک دارد. از آنجایی که تهیه آنتی بیوتیک هزینه های بسیاری دارد، جایگزین کردن این ماده شیمیایی می تواند کارایی اقتصادی بیشتری داشته باشد. در صورتی که در مراحل آغازین شیوع بیماری از پرمنگنات استفاده شود به سرعت عوامل بیماری را حذف کرده و دیگر نیازی به صرف هزینه های گزاف برای خرید آنتی بیوتیک متحمل شد. پرمنگنات پتاس عامل اکسیداسیون کننده ای که برای مدت طولانی است که در صنعت آبزی پروری مورد استفاده قرار گرفته می شود. در آب های سیستم های بیمار و از جمله لوله کشی مورد مصرف می باشد، یک اکسید کننده قوی از منظر شیمیایی قادر است ارگانیسم های آلی آب را از بین ببرد.

نکته قابل توجه در استفاده از این ماده اینکه نمی تواند ارگانیسم های مطلوب و غیر مطلوب را از یک دیگر تشخیص دهد، در چنین شرایطی باید روش استفاده به گونه ای باشد که بیشترین سود و کمترین خسارت را به دنبال داشته باشد. مطالب بسیاری در زمینه بهره گیر از پرمنگنات پتاسیم در سیستم های آب شیرین موجود می باشد، اما کمبودهایی در زمینه اثر این ماده بر سیستم های دریایی شناخته شده است. پرورش دهندگان این حوزه می توانند مقاومت ماهیان را با زیر نظر گرفتن واکنش آبزیان در هنگام استفاده از این ماده در دوره درمان ارزیابی کنند. وجود مواد آلی در استخرها خنثی کننده اثر پرمنگنات پتاسیم می باشد، بنابراین باید در استخرها و سیستم هایی که تجمع اینگونه مواد زیاد می باشد مقدار پرمنگنات را افزایش داده تا موثر واقع شود.

پرمنگنات پتاسیم

دیگر کاربردهای پرمنگنات پتاسیم

صنعت سینما :

پرمنگنات در رسانه های نمایشی جهت کهنه کردن البسه مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت اکسید کنندگی این ماده باعث می شود که پارچه ها، طناب، چوب ها و شیشه ها بیش از صد سال قدیمی تر از آنچه هستند به نظر می رسد.

ضد عفونی کننده :

خاصیت اکسید کنندگی پرمنگنات پتاسیم این ماده را به عنوان یک ضد عفونی کننده معرفی می کند. از محلول رقیق شده آن برای درمان زخم و عفونت قارچی استفاده می کنند.

تصفیه آب :

حذف کننده آهن، هیدروژن سولفید و فسفر از آب آشامیدنی

شیمی آلی :

بارزترین کاربرد پرمنگنات پتاسیم بهره گیری از آن به عنوان واکنشگر در سنتز برخی مواد آلی به روش اکسایش می شود.

پرمنگنات پتاسیم

مقالات مرتبط Related Articles

پرمنگنات پتاسیم

,سابقا به آن پرمنگنات و پتاس هم می گفتند. پرمنگات یک ماده اکسنده بسیار قوی است. در آب نیز محلول است و محلولی به رنگ ارغوانی تولید می کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان به رنگ ارغوانی بسیار تیره ( مایل به سیاه ) برجای می ماند. در این ترکیب منگنز با عدد اکسایش 7+ حضور دارد. این ماده با گلسیرین واکنش شدیدی می دهد، هیچگاه این دو ماده را کنار هم انبار نکرده و روی یکدیگر نریزید. پرمنگنات پتاسیم ماده ای به صورت بلورهای سوزنی بسیار کوچک ارغوانی رنگ می باشد. این ماده بی بو و محلول در آب می باشد. و جز مواد شیمیایی پر مصرف در صنایع شیمیایی می باشد و به عنوان عامل آندی کردن و اکسنده بسیار قوی بکار می رود. مواد اولیه جهت تولید پرمنگنات پتاسیم: هیدروکسید پتاسیم ، کلرات پتاسیم ، دی اکسید منگنز این ماده به عنوان معرف آزمایشگاهی و همچنین به عنوان عامل سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. جز ئیات روش تولید: کوره مافل ( کوره چینی پزی ) مخزن واکنش ظرف گاز دی اکسید کربن پمپ خلا ابتدا کلرات پتاسیم و هیدروکسید پتاسیم را بصورت بسیار ریز و نرم آسیاب می کند و توسط کوره مافل بصورت مذاب در می آورند. دی اکسید منگنز را هم بصورت پودر در آورده و تدریجا به مواد ذوب شده اضافه می کنند، در حالیکه پیوسته آن را بهم می زنند. حرارت دادن را ادامه می دهند تا مواد سخت شده و توده سبز رنگ تیره را بوجود آورد. در خصوص سنگ معدن منگنزی که حاوی سیلیکای اضافی می باشد، در اثر افزودن آهک زنده به مخلوط مذاب آن را از بین می برند. سرانجام توده ذوب شده را توسط آب داغ شستشو داده و فیلتر می کنند. گاز دی اکسید کربن را از میان محلول منگنز عبور داده، تا زمانیکه اگر یک قطره از آن را بر روی کاغذ فیلتر قرار دهند رنگ ارغوانی پدید آید و اثری از رنگ سبز نباشد. این حالت نشان دهنده این است که منگنات پتاسیم بطور کامل تبدیل به پرمنگنات پتاسیم شده است. محلول داغ را جهت خارج کردن رسوب دی اکسید منگنز که مجددا در سنگ معدن مورد استفاده قرار می گیرد، فیلتر می کنند. محلول تصفیه شده را حرارت می دهند تا شروع به متبلور شدن گردد.بلورهای پرمنگنات پتاسیم را بوسیله پمپ خلا جدا می نمایند. این بلورها را در دمای 80 درجه سانتی گراد توسط خشک کن خشک می کنند. برای پالایش و تصفیه بلورها، آنها را توسط آب متبلور می نمایند. سپس آن را در خلا و بر روی سولفات کلسیم خشک می کنند.

کاربرد پرمنگنات پتاسیم در از بین بردن عفونت

,پرمنگنات پتاسیم توانایی از بین بردن ترکیبات آلی از جمله میکروب ها و باکتری ها، عوامل بیماری زا را دارد به همین جهت در علم پزشکی و دام پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از محلول پرمنگنات پتاسیم با غلظت مشخص برای ضد عفونی کردن زخم ها و جلوگیری از عفونی شدن استفاده می کنند، نکته قابل توجه این است که اگر غلظت محلول بیش از حد باشد سبب آسیب رساندن به بافت های اطراف زخم خواهد شد. پرمنگنات در آب محلول بوده و رنگ ارغوانی تولید می کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان بجای می ماند. به دلیل خواص اکسید کنندگی بسیار این ماده و اینکه پرمنگنات پتاسیم در فرایندها محصول فرعی سم تولید نمی کند کاربردهای متعددی دارد که به آنها به تفصیل پرداخته می شود. پرمنگنات پتاسیم پرمنگنات و عفونت,بسیاری از بیماری ماهیان بصورت عفونت های خارجی بروز می کند و در صورت عدم درمان و کنترل مناسب منجر به مرگ آنها خواهد شد. بهره گیری از پتاسیم پرمنگنات بصورت کارآمد می تواند بسیاری از بیماری ها، انگل و عوامل قارچی را پیش از آنکه بصورت عفونت بروز کند کنترل نماید. ریشه کن کردن کامل این عوامل تهدید کننده سلامت آبزیان نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک دارد. از آنجایی که تهیه آنتی بیوتیک هزینه های بسیاری دارد، جایگزین کردن این ماده شیمیایی می تواند کارایی اقتصادی بیشتری داشته باشد. در صورتی که در مراحل آغازین شیوع بیماری از پرمنگنات استفاده شود به سرعت عوامل بیماری را حذف کرده و دیگر نیازی به صرف هزینه های گزاف برای خرید آنتی بیوتیک متحمل شد. پرمنگنات پتاس عامل اکسیداسیون کننده ای که برای مدت طولانی است که در صنعت آبزی پروری مورد استفاده قرار گرفته می شود. در آب های سیستم های بیمار و از جمله لوله کشی مورد مصرف می باشد، یک اکسید کننده قوی از منظر شیمیایی قادر است ارگانیسم های آلی آب را از بین ببرد. نکته قابل توجه در استفاده از این ماده اینکه نمی تواند ارگانیسم های مطلوب و غیر مطلوب را از یک دیگر تشخیص دهد، در چنین شرایطی باید روش استفاده به گونه ای باشد که بیشترین سود و کمترین خسارت را به دنبال داشته باشد. مطالب بسیاری در زمینه بهره گیر از پرمنگنات پتاسیم در سیستم های آب شیرین موجود می باشد، اما کمبودهایی در زمینه اثر این ماده بر سیستم های دریایی شناخته شده است. پرورش دهندگان این حوزه می توانند مقاومت ماهیان را با زیر نظر گرفتن واکنش آبزیان در هنگام استفاده از این ماده در دوره درمان ارزیابی کنند. وجود مواد آلی در استخرها خنثی کننده اثر پرمنگنات پتاسیم می باشد، بنابراین باید در استخرها و سیستم هایی که تجمع اینگونه مواد زیاد می باشد مقدار پرمنگنات را افزایش داده تا موثر واقع شود. پرمنگنات پتاسیم پرمنگنات پتاسیم و آبزیان,صنعت سینما : پرمنگنات در رسانه های نمایشی جهت کهنه کردن البسه مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت اکسید کنندگی این ماده باعث می شود که پارچه ها، طناب، چوب ها و شیشه ها بیش از صد سال قدیمی تر از آنچه هستند به نظر می رسد. ضد عفونی کننده : خاصیت اکسید کنندگی پرمنگنات پتاسیم این ماده را به عنوان یک ضد عفونی کننده معرفی می کند. از محلول رقیق شده آن برای درمان زخم و عفونت قارچی استفاده می کنند. تصفیه آب : حذف کننده آهن، هیدروژن سولفید و فسفر از آب آشامیدنی شیمی آلی : بارزترین کاربرد پرمنگنات پتاسیم بهره گیری از آن به عنوان واکنشگر در سنتز برخی مواد آلی به روش اکسایش می شود. پرمنگنات پتاسیم دیگر کاربردهای پرمنگنات پتاسیم

پتاسیم چیست

,ما حداقل به 100 میلی گرم از پتاسیم برای حمایت و پشتیبانی از فرایندهای کلیدی بدن در روز نیاز داریم. مصرف کافی پتاسیم با کاهش 20درصدی از مرگ و میرهای ناشی از علل مختلف، کاهش خطر ابتلا به سکته، کاهش فشار خون، محافظت در برابر از دست دادن توده عضلانی، کاهش تشکیل سنگ کلیه مرتبط است. عملکرد اصلی و ابتدایی پتاسیم در بدن شامل تنظیم تعادل مایعات و کنترل فعالیت الکتریکی قلب و سایر عضلات است. همانطور که می دانید پتاسیم یک الکترولیت است که با اثرات سدیم در بدن مقابله می کند و به حفظ و نگهداری فشار خون در حد سالم کمک می نماید. این ماده همچنین برای حفظ تعادل اسید و باز در بدن ضروری است. مصرف پایین پتاسیم با پرفشاری خون و بیماری های قلبی-عروقی مرتبط است. بیشتر افراد می دانند که مصرف اندک سدیم برای کاهش فشار خون ضروری است اما از این نکته غافل هستند که مصرف کافی پتاسیم برای ایجاد تعادل سدیم در بدن و کاهش فشار خون الزامی است. افزایش مصرف پتاسیم به همراه کاهش دریافت سدیم برای تغییر سدیم برای تغییر در فشار خون فرد و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی لازم است.پتاسیم

فروش پرمنگنات پتاسیم

,پرمنگنات پتاسیم یک اکسید کننده قوی می باشد که در واکنش های شیمیایی به عنوان عامل اکسیدکننده استفاده می شود. نام آیوپاک آن پتاسیم پرمنگنات می باشد. شکل آن منشوری، جامد، به رنگ ارغوانی، محلول آبی آن به رنگ صورتی و ترکیبی بدون بو می باشد. پرمنگنات پتاسیم کاربردهایی مانند ضد عفونی کنندگی، در تصفیه آب های آشامیدنی، جهت تولید کوکائین دارد.نگاه کلی به پرمنگنات پتاسیم :

محصولات مرتبط Related products