00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

منو اتانول آمین چیست ؟

مشخصات محصول منو اتانول آمین :

• نام شیمیایی : منو اتانول آمین.

• اسامی مترادف با منو اتانول آمین : منو اتانول آمین، آمینو اتیل الکل، آمینو اتانول، بتا آمینو اتیل الکل، کولامین، اتیل آمین، گلیسینول، 2-هیدروکسی اتیل آمین، MEA، اولامین، Mono Ethanol Amine.

• گرید محصول : 1. منو اتانول آمین صنعتی 2. منو اتانول آمین آزمایشگاهی.

• خلوص : منو اتانول آمین 99%.

• برند : منو اتانول آمین ایرانی ( پتروشیمی شازند ).

• خانواده شیمیایی : آمینو الکل آلیفاتیک، آلکانول آمین، اتانول آمین.

• شکل ظاهری : شکل ظاهری این ترکیب ، مایع بیرنگ چسبناک است.

مونو اتانول آمین

تعریف منو اتانول آمین :

یک ترکیب آلی است که هم یه الکل است و هم یک آمین. این ماده از واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک مایع تولید می شود و مایع چسبناک ( دارای حالت کشسانی) بی رنگ، بوی ناخوشایند و زننده، شبیه به بوی ماهی و آمونیاک و به نسبت مساوی در اتیل الکل، متیل الکل، استون و گلیسیرین قابل حل است، در بنزن و اتر حدودی حل می شود و در n- هپتان و سایر آلکالین ها به مقدار بسیار کم و ناچیز حل می شود.

در حالت معمولی این ماده رطوبت را جذب می کند و میتواند با دی اکسید کربن هوا واکنش دهد، که توسط نور تجزیه و به آرامی توسط هوا اکسید شده و به رنگ زرد و یا قهوه ای در می آید؛ همچنین خورنده مس و آلیاژهای فلز مثل برنج ، آهن ، برنز ، آلومینیوم و روی است.

موارد مصرف و کاربرد منو اتانول آمین :

1.مونو اتانول آمین MEA را به حالت مایع برای جذب گازهای اسیدی خاصی به کار می برند.

2. همچنین از MEA به عنوان ماده اولیه تولید شوینده ها ، امولسیفایرها، براق کننده ها ، داروها، مواد ضد خوردگی و واسط های شیمیایی استفاده می شود.

3. عامل متفرق ساختن مواد شیمیایی کشاورزی، پولیش، تمیزکننده ها ، رنگ های امولسیون، وسایل آرایشی و بهداشتی ، مانع زنگ زدگی ، شتاب دهنده لاستیک، استخراج دی اکسید کربن و سولفید هیدروژن از گازهای طبیعی و سایر گازها است.

4. تولید مواد دارویی، مواد امولسیون کننده ، صابون ها و دترژنت ها، پارچه و چرم مورد استفاده قرار می گیرد.

l

روش تولید منو اتانول آمین :

منو اتانول آمین از واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک مایع تولید می شود. این واکنش علاوه بر مونو اتانول آمین ، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین نیز تولید می کند. نسبت تولید محصولات مختلف با تغییر استکیومتری واکنش قابل تنظیم است. این واکنش کرماده بوده و باید از بالا رفتن دما و رسیدن به نقطه اشتعال ، جلوگیری کرد.

بسته بندی منو اتانول آمین :

منو اتانول آمین صنعتی در بشکه های 230 کیلوگرمی و منو اتانول آمین آزمایشگاهی در گالن های 2.5 لیتری موجود می باشد.

ایمنی منو اتانول آمین :

این مایع می تواند سبب تحریک شدید با علایم مشخصه قرمزی ، ورم و سوختگی شیمیایی در چشم شود. مایع رقیق تر این ماده می تواند سبب آسیب قرنیه شود، در صدمات شدید نابینایی اتفاق می افتد. غلظت پایین بخارات و میست این ماده باعث اختلال در دید می شود که به آن مه آبی یا هاله دید می گویند.

تماس با پوست : سبب ناراحتی و درد در موضع آلوده شده، قرمزی بسیار شدید ، ورم همراه با سوختگی های شیمیایی ، تاول و همچنین آسیب بافتی می تواند اتفاق بیفتد.

بلعیدن و خوردن : این ماده از راه گوارشی سمیت بسیار کمی دارد، اما می تواند سبب تحریکات شدید ، سوختگی دهان، گلو ، مری و شکم ، همراه با درد سینه و شکم، حالت تهوع، استفراغ ، اسهال، سرگیجه ، تشنگی ، ضعف و غش کردن باشد. همچنین می تواند حالتی شبیه شوک ، افتادن فشارخون، ضربان نبض کند، بیهوشی و کما را به همراه داشته باشد.

تنفس : این ماده محرک متوسط است و بخارات و سمیت این ماده می تواند سبب تحریکات چشم ، بینی، گلو و دستگاه تنفسی شوند. علایم مواجهه با این ماده میتواند شامل سرفه، خس خس سینه، کوتاه شدن و سخت شدن تنفس، سردرد، حالت تهوع ، استفراغ و درد سینه باشد. در غلظت های بالا می تواند سبب صدمات شدید ریه ها شود که شبیه التهابات ریوی

در اثر تماس با مواد شیمیایی و ادم ریه است، همچنین امکان صدمه به کبد و کلیه ها وجود دارد. علایم ادم ریه شامل کوتاهی نفس و سرفه است.

حریق : مایع قابل حریق است.

انفجار : در بالاتر از 85 درجه سانتی گراد می تواند با هوا مخلوط انفجاری تشکیل دهد.

جابجایی و انبارش : از تولید بخارات و سمیت این ماده و پراکندگی در هوای محیط کار و تماس با تجهیزات آلوده جلوگیری کنید. قبل از حمل و نقل ظروف محتوی این ماده را از نظر نشتی بازرسی کنید. سیستم های حمل و نقلی بسته الزامی است. در هر صورت ظروف باید کوچک باشد و میزان کمی از این ماده داخل ظروف ریخته شود. در هنگام حمل و نقل ، وسایل نقلیه مخصوص جا بجایی این مواد باید در مقابل مواد خورنده و مقاوم باشند.

انبارداری : در محیط خشک ، خنک و با تهویه محیطی مناسب و به دور از گرما و سایر منابع مشتعل و محترق دیگر نگهداری شوند. فضای انبار باید از مواد قابل اشتعال مثل پارچه فرسوده و مقوا پاکیزه باشد.

تولید کننده مونو اتانول آمین : در حال حاضر مجتمع پتروشیمی شازند اراک ، مونو اتانول آمین را با بهترین کیفیت تولید می کند.

محصولات مرتبط Related products
محصولات مرتبط کیمیا تهران اسید

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

حلال ها

حلال ها

به ماده ای که بخش عمده یک محلول را تشکیل می دهد حلال می گویند. هر محلول دست کم از دو بخش حلال و حل شونده تشکیل شده است. جزیی که حل شونده را در خود حل می کند و معمولا درصد بیشتری از محلول را تشکیل می دهد حلال نام دارد. در محلول آب نمک، آب حلال و نمک خوراکی حل شونده است. اغلب محلول های موجود در طبیعت شامل یک حلال و چند ماده حل شونده هستند. آب دریا نمونه ای از این محلول هاست.

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی