009821-36303710

کیمیا تهران اسید

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

HCHO

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

50-00-0

شماره استاندارد بین المللی

FMV000

جرم حجمی

ppm

وابستگی غلظت

Y

p to m

1.22737

HR

3

فشار بخار

20

چگالی نسبی

1.083

حالت در دمای 25 °C

G

جرم مولی (گرم در مول)

30.03

دمای جوش (°C)

-19

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

فرمالدهید

فرمالدهید

فرمالدهید که نام علمی آن متانال است، گازی با بوی تند و زننده است و کوچکترین آلدهید به شمار می آید. فرمالدهید را فرمالین، فرم آلدهید، متیل آلدهید نیز می نامند.

فرمالین چیست ؟

فرمالین چیست ؟

در واقع فرمالین گازی با بوی تند است. فرمول شیمیایی فرمالین HCHO می باشد. فرمالین اولین بار توسط دانشمند روسی به نام الکساندر بالتر در سال 1859 کشف شد. این گاز به آسانی از احتراق ناقص ترکیبات حاوی کربن ایجاد می شود. در دود حاصل از آتش سوزی جنگل ها، حجم زیادی از فرمالین وارد جو می شود. به غیر از این، دود حاصل از اگزوز ماشین ها و دود سیگار هم دارای مقادیری فرمالین می باشد.

فرمالین دندان پزشکی

فرمالین دندان پزشکی

در دندانپزشکی جهت کنترل عفونت باید به نکاتی کاربردی توجه کنیم : در این بخش به طور خلاصه به بخشی از نکات کاربردی در دندان پزشکی اشاره شده است : • اتاق کار دندانپزشکی باید دارای نور کافی و تهویه مناسب باشد. • به منظور جلوگیری از انتقال آلودگی، یونیت را در محلی نصب کنید که حداقل به شعاع یک متر در اطراف آن فضای باز وجود داشته باشد. • اتاق دندانپزشکی را زیاد شلوغ نکنید. • محل قرارگیری خود را در ناحیه ای قرار دهید که به انگل و توربین، سرنگ آب و هوا، میز ابزار، یونیت و چراغ به راحتی دسترسی داشته باشید. همچنین دستیارتان به دستگاه های مکنده، لایت کیور، سرنگ آب و هوا و کابینت ها اشراف داشته باشد. • بهتر است اتاق دستگاه های سترون کننده از اتاق کارتان جدا باشد. • محل دفع مواد آلوده را جایی دور از چشم بیماران انتخاب کنید. • بای مطب دستگاه تهویه ای با قدرت مکندگی بالا و بدون صدا انتخاب کنید و آن را طوری نصب کنید که لوله خروج هوای آن به سمت واحدهای دیگر یا مکان های عمومی تخلیه نشود. • بهتر است دستگاه فراصوتی مخصوص شستن وسایل را بر روی کابینت، در کنار سینک قرار دهید. • در کنار هر یونیت یک دستشویی در نظر بگیرید. • در کنار یونیت یک سطل زباله پدالی پیش بینی کنید. • برای دستشویی مطب، از روش کنترل پایی چشم الکترونیکی استفاده کنید. • بهتر است کفپوش محل کار خود را از جنس لینولئوم یکپارچه انتخاب کنید، چون بدون درز است و به راحتی تمیز می شود. • سطح کابینتها باید صاف، یکپارچه، بدون درز و خلل و فرج، نفوذ ناپذیر و لبه های آن گرد باشد. • کمپرسور یونیت را خارج از اتاق کار خود نصب کنید. • اگر در مطب دستگاه پرتو نگاری دارید، اصول محافظت در برابر پرتو را رعایت کنید. • اگر در مطب قالب ریزی می کنید، بهتر است در اتاق جداگانه باشد.

مضرات فرمالین

مضرات فرمالین

1. چشم ها، بینی، تحریک و منجر به قرمزی، ریزش اشک، سوزش چشم، عطسه و سرفه و زخم در گلو می گردد. مقادیر بالاتر می تواند منجر به تحریک ریه ها و ایجاد درد در قفسه سینه و تنگی نفس شود. مواجهه با فرمالین باعث تحریک مخاط دهان، مجاری فوقانی تنفسی و ناهنجاری های تنفسی می شود. ولی مکانیسم مولکولی آن هنوز به خوبی شناخته نشده است. 2. طبق اطلاعات موجود در موسسه بین المللی سرطان، فرمالدئید جز دسته مواردی است که برای انسان سرطان زا است. در معرض قرار گرفتن با گاز فرمالدئید می تواند منجر به سرطان بینی و سینوس و ایجاد انواعی از لوکمی و لمفوما نیز گردد و ریسک سرطان حلق و بینی را بالا می برد. 3. استنشاق آن در دوران نوزادی باعث ایجاد بیماری های عصبی در بزرگسال می شود. 4. فرمالین می تواند در افرادی که به صورت طولانی مدت در مواجه با آن قرار دارند باعث آسم شود. ولی مکانیسم مولکولی آن هنوز به خوبی شناخته نشده است. 5. هایپر پلازی لنفواپی تلیوم بافت لنفاوی دستگاه تنفس تنها تاثیر قابل تشخیص بخارات فرمالدئید بر روی بافت های لنفاوی منطقه تنفسی است. 6. از آنجا که ماست سل ها به طور گسترده در سر تا سر مجاری هوایی پخش می باشند به نظر می رسد که فرمالین با تاثیر بر این سلول ها باعث ازدیاد حساسیت می شود. 7. تماس با محلول های فرمالین می تواند منجر به صدمه پوست، خشکی، پوسته پوسته شدن، ترک برداشتن و درماتیت در پوست می گردد. 8. اثرات زیان بار فرمالدئید بر روی باروری و دستگاه تولید مثل در هر دو مدل انسانی و حیوانات آزمایشگاهی به اثبات رسیده است.

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی