009821-36303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

سود پرک چیست

مشخصات محصول سود پرک

• نام شیمیایی : سود پرک.

• اسامی مترادف با سود پرک: سود سوز آور ، سود کاستیک ، کاستیک سودا، سود پرکNaOH، Sodium hydroxide ،caustic soda flakes ، سود پرک کاستیک ، سدیم هیدروکساید ، هیدرات سدیم.

• فرمول شیمیایی : NaOH .

• گرید محصول : سود پرک صنعتی .

• خلوص : سود پرک 98 %.

• شکل ظاهری : سود پرک به صورت پرک و پولکی شکل موجود می باشد.

• وزن مولکولی : 40/01

• نقطه ذوب : 12 درجه سانتی‌گراد (محلول 50%)، 62 درجه سانتی‌گراد (محلول 73%–70% )

• نقطه جوش : 140 درجه سانتی‌گراد (محلول 50% )

•دانسیته نسبی : 1/53 (محلول 50%)، 2 در دمای 15/5 درجه سانتی‌گراد (محلول 73% –70% )

•حلالیت در آب : 109 گرم در 100 میلی‌لیتر در دمای 20 درجه سانتی‌گراد

•حلالیت در سایر مایعات : در اتانول، متانول و گلیسرول حل می‌گردد.

•فشار بخار : 1/5 میلی‌متر جیوه در دمای 20 درجه سانتی گراد (محلول 50% )

PH = 12 (محلول 0.05 % )، 13 (محلول 0.5 % )، 14 (محلول 5% )

سود پرک

ویژگی های شیمیایی سود پرک

1.واکنش با اسید : سود پرک با اسیدهای پروتون دار واکنش می دهد تا آب و نمک تولید کند. برای مثال ترکیب سود پرک با اسید کلریدریک باعث تشکیل سدیم کلرید می گردد.

2.واکنش اکسید اسید : سود پرک با اکسید اسید مانند دی اکسید گوگرد واکنش می دهد. این واکنش ها اغلب برای سایش گازهای اسیدی مضر که از سوختن زغال سنگ تولید می شود استفاده می شود و از انتشار گازها در اتمسفر جلوگیری می کند.

3.واکنش با فلزات : هیدروکسید سدیم در اثر واکنش با فلز آلومینیوم گاز هیدروژن تولید می کند.

موارد استفاده و کاربرد سود پرک

سود سوز آور کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد :

1. در صنایع غذایی : صنعت شیر ، کنسرو سازی ، شیرین کردن زیتون ، تصفیه آب ، تولید شکلات ، تولید کاکائو و کارامل ، شستشوی سبزیجات و میوه ها ، نوشابه سازی ، تصفیه روغن ، تولید قند و شکر.

2. در صنایع فلزات و آبکاری : فلز ، روی ، آلومینیوم ، گالوانیزه و آبکاری ، شیشه.

3. در صنایع دارو سازی

4. در صنایع آرایشی بهداشتی

5. در صنایع الکل سازی

6. در صنایع باطریسازی و خنثی سازی اسید

7. در صنایع کاشی و سرامیک

8. در صنایع تولید شوینده ها و صابون

9. در صنایع کاغذ سازی و کارتن سازی

10. در صنایع تولید چربی گیر و جرم گیر

11. در صنایع نساجی و چرم

12. در صنایع رنگ رزی

13. در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

14. در صنایع تولید مواد شیمیایی

15. در صنایع ابریشم مصنوعی

16. در آزمایشگاه ها برای تعیین غلظت اسیدها در آزمایش ها

17. در صنایع تولید چسب

18. در صنایع به عنوان ماده ضد عفونی کننده

19. احیا لاستیک

سود پرک

نقش سود پرک در صنعت پالایش نفت و گاز

از سود پرک برای حذف ترکیب های اسیدی از گاز های سوختی پیش از ورود به محیط استفاده می شود. برای مثال گازهایی که از سوزاندن سوخت های فسیلی بوجود می آیند حاوی اکسید گوگرد می باشد. برای حذف اکسید گوگرد باید از محلول هیدروکسید سدیم استفاده کرد.

نقش سود پرک در مصارف خانگی

از مهم ترین محصولاتی که حاوی سود پرک هستند و در خانه از آنها استفاده می شود محلول لوله بازکن و سفیدکننده می باشد. در منازل پس از مدتی لوله ها با روغن یا چربی مسدود می شوند. محلولی که حاوی سود پرک باشد چربی ها را از بین می برد. هنگام حل شدن سود پرک در آب میزان زیادی گرما آزاد می شود این گرما نیز به رفع گرفتگی لوله ها کمک می کند. هیدروکسید سدیم در صورت تماس با پوست و چشم آسیب می رساند.

تاثیر سود پرک در فرآیند تولید کاغذ

در بسیاری از فرآیندهای کاغذ سازی، چوب با یک محلول حاوی سولفید سدیم و هیدروکسید سدیم ترکیب می شود. این مواد بیشتر از مواد ناخواسته در چوب، باقی می ماند و سلولز نسبتا خالص را تشکیل می دهد. که اساس کاغذ می باشد، در فرایند بازیافت کاغذ سود سوز آور برای جدا کردن جوهر از الیاف کاغذ استفاده می شود که اجازه می دهد الیاف کاغذ دوباره استفاده شود. همچنین برای اصلاح مواد خام برای محصولات چوب مانند کابینت و مبلمان و در سفید کردن و تمیز کردن چوب استفاده می شود.

سود پرک

تولید سود پرک

الکترولیز محلول سدیم کلرید : بیشترین مقدار هیدروکسید سدیم تولیدی، از طریق فرایند الکترولیز محلول های سدیم کلرید در یکی از انواع ظروف الکترولیتی بدست می‌آید. به عنوان نمونه، در فرایند پیل جیوه ( کاستنر-کلنر Castner-Kellner) ، از جریانی از جیوه بعنوان کاتد استفاده می‌شود و ملغمه سدیم حاصل با آب ترکیب می‌شود و تولید سدیم هیدروکسید می‌نماید و در فرایند دیگر به نام پیل دیافراگم، الکترولیت از آند به کاتد حرکت می‌کند و دیافراگم ( از جنس پنبه کوهی یا سایر مواد غشایی ) ، فرآورده ‌های آند و کاتد را از هم جدا می‌سازد. در هر دو فرآیند، علاوه بر سدیم، گاز کلر نیز تولید می‌شود.

نوع بسته بندی سود پرک

سود پرک ( هیدروکسید سدیم) در کیسه های دو جداره 25 کیلوگرمی با برند KTA با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به صورت خرد و فله موجود می باشد.

ایمنی سود پرک

هشدارهای حفاظتی :

1. تماس با چشم : سود پرک ماده ای بسیار خورنده است که موجب تحریکاتشدید چشمی زخم با تاول ، متلاشی شدن چشم ، زخم های شدید می شود تاثیراتی که بر روی دید چشم دارد شبیه آب سیاه و آب مروارید است. در موارد شدید سبب تخریب بافت چشم و نابینایی دائمی می شود.

2. تماس با پوست : این ماده شدیدا خورنده است و میتواند سبب سوختگی شدید و عمیق و زخم های ماندگار در پوست شود. این ماده می تواند تا لایه های عمقی نفوذ کند و سبب آسیب شود. میزان و شدت صدمات آن بستگی به غلظت و مدت زمان تماس دارد.

3. تنفس : استنشاق این ماده ممکن است سبب تحریک شدید دستگاه تنفسی و حتی ورم ریه و ایجاد زخم در این ناحیه و دشواری تنفس شود.

4. حریق : این ماده نمی سوزد.

سود پرک

اثرات زیست محیطی : ورود سود سوز آور به محیط زیست باعث افزایش اسیدیته آب و خاک می شود. در شرایط جدید برخی از جانوران ، گیاهان ، آبزیان و ماهی ها آسیب می بینند. جذب شدن گاز کربنیک از هوا و ترکیب با سود سوز آور با گذشت زمان این تاثیر را کاهش می دهد.

کمک های اولیه : 1. تماس با چشم : سریعا چشم ها را با آب ولرم به مدت 30 دقیقه شستشو دهید تا آلودگی برطرف شود. پلک ها در مدت زمان شستشو باز نگه داشته شود و از مالیدن چشم اجتناب کنید. محلول اسید استیک دو درصد توصیه شده است ولی تاثیر شستن با آب فراوان بیشتر می باشد. به پزشک مراجعه کنید.

2. تماس با پوست : در حالیکه لباس و کفش آلوده را از بدن خارج می کنید سریعا موضع آلوده را با آب ولرم به مدت 60 دقیقه شستشو کنید تا آلودگی برطرف شود.

3. بلعیدن و خوردن : هرگز به فردی که بیهوش است چیزی نخورانید. در صورت هوشیاری فرد دهان وی را با آب فراوان شستشو دهید و فرد را وادار به استفراغ نکنید. به فرد هوشیار 240 تا 300 میلی لیتر آب بخورانید. در صورت امکان ، پس از خوردن آب به فرد شیر دهید. اگر استفراغ به صورت طبیعی اتفاق افتاد دوباره به فرد آب بخورانید و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

4. تنفس : منبع مولد آلودگی را برطرف کرده و فرد را به هوای آزاد ببرید. اگر تنفس فرد دچار اشکال شده بود به وی ماسک اکسیژن وصل کنید و سریعا به پزشک مراجعه فرمایید.

5. اطلاعات پزشکی : محلول دو درصد اسید استیک ( سرکه ) با نظر پزشک برای خنثی کردن سود پرک توصیه شده است.

خاموش کردن آتش :

1. خطر آتش گیری : محلول هیدروکسید سدیم قابل احتراق نمی باشد. ولی این ماده با فلزات و مواد معمولی واکنش داده و تولید گرمای زیاد می کند. این ماده می تواند با فلزاتی مثل آلومینیوم ، روی واکنش داده و گاز هیدروژن تولید می نماید که انفجاری است.

2. نحوه مناسب خاموش کردن : سود پرک مایع آتش گیر نیست ولی باید از آتش دور باشد تا تجزیه نگردد.

مراقبت های شخصی :

1. حفاظت پوست : جهت جلوگیری از تماس با سود سوز آور از دستکش ، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده شود.

2. حفاظت چشم : از عینک های مخصوص مواد شیمیایی و محافظ صورت استفاده شود.

3. حفاظت بدن : دستکش ، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی. دوش و چشم شور ایمنی در محیط های کار با این ماده الزامی است.

4. حفاظت تنفسی : از ماسک های مناسب استفاده شود.

انبارش

در زمان انبارداری سود سوزآور نکاتی لازم است :

1. در جای خشک و خنک و دارای تهویه مناسب و به دور از موادی از قبیل اسید ، نیتروپارافین ، نیتروآروماتیک و ترکیبات آلی هالوژنه نگهداری شود.

2. مواد به مقدار مورد نیاز در محل کار آورده شود و مابقی در انبار نگهداری شود.

3. از ورود افراد متفرقه به انبار خودداری شود.

4. از تماس مستقیم سود پرک با آب خودداری شود.

5. انبار باید مجهز به وسایل اطفای حریق از نوع مناسب باشد.

6. در کیسه های مناسب و سالم نگهداری شود.

روش دفع ضایعات : با لوازم مناسب سود پرک بیرون ریخته را با رعایت موارد ایمنی جمع آوری و محل را با آب بشویید.

قیمت خرید فروش سود پرک

سود پرک به رنگ سفید و بدون بو می باشد و به صورت پرک یا پولک و یا گرانوله عرضه می شود، این ماده شیمیایی در آب بسیار محلول است. برای اطلاع از قیمت روز محصول با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

محصولات مرتبط Related products
محصولات مرتبط کیمیا تهران اسید

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

فروش سود پرک

فروش سود پرک

کیمیا تهران اسید تولید کننده و فروشنده سود پرک 98 درصد با کیفیت عالی و خلوص بالا به همراه آنالیز برای استفاده در کارخانجات و مصارف داخل کشور و همچنین فروش سود پرک به صورت پالت بندی و به صورت فله و خرد می باشد. سود پرک نام مختصر سود کاستیک پرک یا سود سوزآور پرک می باشد که نمکی قلیایی سفید رنگ می باشد و دارای حالتی ناپایدار است. سود پرک باید در کیسه های پلی اتیلن دو و سه جداره بسته بندی شود به این دلیل که اگر سود پرک در معرض هوای آزاد قرار بگیرد رطوبت هوا را جذب می کند.

موارد استفاده و کاربرد سود پرک

موارد استفاده و کاربرد سود پرک

سود پرک به عنوان یک ماده قلیایی قوی و به دلیل خاصیت واکنش پذیری بالا کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارد. سود پرک واکنشگری سریع و ماده قلیایی نسبت به سایر مواد بازی می باشد. این ماده به صورت محلول در آب دارای ثبات بیشتری بوده و در حالت محلول می تواند ذخیره یا منتقل شود. این ماده در طی فرآیند های شیمیایی محصولات جانبی نامطلوب مانند کربن دی اکسید یا سایر کربنات ها را تولید نمی کند. از جمله موارد استفاده از سود پرک (سود کاستیک، هیدروکسید سدیم، سود سوز آور ) می توان به استفاده در صنایع تولید کاغذ و خمیر کاغذ، تولید آلومینیوم، جوهر زدایی از کاغذهای باطله، تصفیه آب و بسیاری صنایع دیگر می باشد. سود پرک ماده اولیه در تولید بسیاری از مواد شیمیایی می باشد.

کاربرد سود پرک در صنعت چرم

کاربرد سود پرک در صنعت چرم

سود پرک یا سود سوز آور ماده ای قلیایی است با فرمول شیمیایی NaOH و رنگ سفید و با خاصیت خورندگی بالا که در صنعت مصارف فراوانی دارد. از جمله صنایع غذایی، صنعت پتروشیمی، صنایع آرایشی و بهداشتی ....

System.Exception: Error In Process 'print' Command In Sequence 1: Error In Run 'print' Command: System.Data.EvaluateException: Cannot find column [dmnid].
at System.Data.NameNode.Bind(DataTable table, List`1 list)
at System.Data.BinaryNode.Bind(DataTable table, List`1 list)
at System.Data.DataExpression.Bind(DataTable table)
at System.Data.DataTable.Select(String filterExpression)
at HttpServer.Cms.Face.InitFilter(DataTable sourceTable) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Face.cs:line 124
at HttpServer.Cms.FaceCollection.InitFaceFilter(DataTable source) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\FaceCollection.cs:line 44
at HttpServer.Cms.RenderableCommand.Render(IHtmlCommandElement htmlCommand) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Commands\Core\RenderableCommand.cs:line 61
at HttpServer.Cms.CommandHost`1.Rendering() in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Html\CommandHost.cs:line 52 ---> System.Exception: Error In Run 'print' Command: System.Data.EvaluateException: Cannot find column [dmnid].
at System.Data.NameNode.Bind(DataTable table, List`1 list)
at System.Data.BinaryNode.Bind(DataTable table, List`1 list)
at System.Data.DataExpression.Bind(DataTable table)
at System.Data.DataTable.Select(String filterExpression)
at HttpServer.Cms.Face.InitFilter(DataTable sourceTable) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Face.cs:line 124
at HttpServer.Cms.FaceCollection.InitFaceFilter(DataTable source) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\FaceCollection.cs:line 44
at HttpServer.Cms.RenderableCommand.Render(IHtmlCommandElement htmlCommand) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Commands\Core\RenderableCommand.cs:line 61
at HttpServer.Cms.CommandHost`1.Rendering() in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Html\CommandHost.cs:line 52 ---> System.Data.EvaluateException: Cannot find column [dmnid].
at System.Data.NameNode.Bind(DataTable table, List`1 list)
at System.Data.BinaryNode.Bind(DataTable table, List`1 list)
at System.Data.DataExpression.Bind(DataTable table)
at System.Data.DataTable.Select(String filterExpression)
at HttpServer.Cms.Face.InitFilter(DataTable sourceTable) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Face.cs:line 124
at HttpServer.Cms.FaceCollection.InitFaceFilter(DataTable source) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\FaceCollection.cs:line 44
at HttpServer.Cms.RenderableCommand.Render(IHtmlCommandElement htmlCommand) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Commands\Core\RenderableCommand.cs:line 61
at HttpServer.Cms.CommandHost`1.Rendering() in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Html\CommandHost.cs:line 52
--- End of inner exception stack trace ---
at HttpServer.Cms.CommandHost`1.Rendering() in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Html\CommandHost.cs:line 61
at HttpServer.Cms.HtmlElement.RenderingWrapper(Boolean async) in D:\iteration source - table 13 removed\HttpServer.Cms\Html\HtmlElement.cs:line 133
--- End of inner exception stack trace ---

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی
at MyWebServerNamespace.MyWebServer.LoadCmsValues(Content cms, Ssl sslClass, DataSet& Ds, DataTable& fileDt, Socket& mySocket, Byte[]& contentBytes, Boolean& showCmsError) in D:\iteration source - table 13 removed\MyWebServer\MyWebServer.cs:line 1638