009821-36303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

سودپرک چیست؟ Articles

مقالات مرتبط Related Articles

کاستیک سودا

,حلالیت کاستیک سودا در 100 میلی لیتر آب با دمای 111درجه سانتی گراد 20 گرم است. حلالیت آن در حلال های آلی از قبیل اتانول، متانول و گلیسیرین به نسبت مساوی است. یکی از مصارف کاستیک سودا در تهیه و تولید کاغذ است. اصولا تولید خمیر کاغذ به دو روش مکانیکی و شیمیایی صورت می گیرد. قابل ذکر است که از روش مکانیکی معمولا برای تهیه کاغذهای ارزان قیمت استفاده می گردد. در روش های شیمیایی تهیه خمیر کاغذ معمولا از کاستیک سودا و سولفیت سدیم یا سولفیت هیدروژن کلسیم استفاده می گردد و مواد اولیه کاغذ سازی توسط سود کاستیک و سولفید سدیم فرآوری می گردند. ,

کلمات کلیدی

سود سوز آور- فروش سود پرک-فروش سود سوزآور-قیمت سود پرک- سود سوزآور در جدول- شیرین کردن زیتون با سود سوزآور-ایمنی سود پرک-تولید سود پرک-سود پرک در شیراز-سود پرک در اصفهان-موارد استفاده و کاربرد سود پرک-بسته بندی سود پرک- سوختکی با سود پرک-سود مایع چیست- کاربرد سود پرک در صنعت چرم -سود پرک- معرفی سود مایع-سود پرک 99 درصد- سود پرک کاستیک- تولید کننده سود پرک- فروش سود پرک در اصفهان-خریدار سود پرک 20 درصد- مرکز پخش سود پرک- فروش عمده سود پرک- مصارف سود پرک- سود جامد پرک-فروشنده اصلی سود پرک-موارد استفاده از سود پرک-سود پرک جامد-قیمت سود پرک جامد-سود پرک چیست-قیمت سود-سود پرک کاستیک چیست- سود کاستیک گرانول- کاربرد سود پرک-محلول سود مایع چیست-سود جامد-سود کاستیک کلمات کلیدی :

قیمت سود پرک

,شرکت کیمیا تهران اسید عرضه کننده سود پرک (سود سوزآور) با قیمت و کیفیت بی نظیر برای استفاده در صنایع مختلف کشور می باشد. سود پرک یک ماده قلیایی می باشد که ph آن 14 است. میزان تقاضا برای آن به حدی می باشد که سبب می شود سالانه در حدود 60 میلیون تن از این ماده در جهان تولید شود. سود پرک به صورت مایع و جامد تولید می شود اما به هر شکلی که تولید شود دارای مصارف مشابهی بوده و استفاده از آن آسان است. سود سوز آور قوی ترین و اقتصادی ترین ماده چربی زدای شیمیایی می باشد. به صورتی که غلظت های مختلفی آن قادر به از بین بردن هر گونه چربی و آلودگی سطحی می باشد.

Msds سود پرک

,برگه مشخصات فنی و ایمنی اطلاعاتی بسیار مهم می باشند که روش های مصرف، طریقه حمل و نقل، مخاطرات و مضراتی که یک محصول برای انسان و محیط زیست دارد را بیان می کند که اصطلاحا آن را msds می نامند. سود پرک ماده ای شیمیایی، سفید رنگ و بدن بو می باشد. این ماده قلیایی است و در اثر تماس با چشم، پوست و استنشاق فرد را دچار آسیب های جدی می کند. رعایت نکات ایمنی سود پرک هنگام استفاده موجب می شود آسیبی به پوست، مجاری تنفسی یا در اثر تماس، آسیب بسیار جزئی باشد. ,چشم، دستگاه تنفسی و پوست، اندام های مورد آسیب سود پرک هستند. که نتیجه تماس با آن فرد دچار سوزش، تاول، سوختگی، التهاب، کوتاهی تنفس و سرفه های شدید می شود. عوارض آن در آسیب دیدگی شدید تر و حاد، افت بینایی و یا کوری و از دست دادن چشم نیز می باشد.نکات ایمنی سود پرک :,دستکش لاستیکی، چکمه لاستیکی پاشنه دار نفوذ ناپذیر، پوشش محافظ گردن و صورت و کلاه لبه دار. ضمنا روپوش حتما باید آستین دار و ترجیحا کتانی باشد.تجهیزات ایمنی هنگام استفاده از سود پرک :,سود پرک ممکن است در اثر افزایش دما و حرارت محیط تجزیه شده و بخار سمی تولید کند. در صورت تماس سود پرک با پوست فورا ناحیه را تا چند دقیقه با آب شستشو دهید. بهتر است فرد را به مکانی ببرید که هوای تازه برای تنفس وجود داشته باشد. در صورت تماس چشمی در حالی که پلک ها رو به بالاست، چشم را سریعا با آب شستشو دهید. حتما فورا به پزشک مراجعه کنید. نکات ایمنی سود پرک پس از آسیب :,

کلمات کلیدی

سود سوز آور- فروش سود پرک-فروش سود سوزآور-قیمت سود پرک- سود سوزآور در جدول- شیرین کردن زیتون با سود سوزآور-ایمنی سود پرک-تولید سود پرک-سود پرک در شیراز-سود پرک در اصفهان-موارد استفاده و کاربرد سود پرک-بسته بندی سود پرک- سوختکی با سود پرک-سود مایع چیست- کاربرد سود پرک در صنعت چرم -سود پرک- معرفی سود مایع-سود پرک 99 درصد- سود پرک کاستیک- تولید کننده سود پرک- فروش سود پرک در اصفهان-خریدار سود پرک 20 درصد- مرکز پخش سود پرک- فروش عمده سود پرک- مصارف سود پرک- سود جامد پرک-فروشنده اصلی سود پرک-موارد استفاده از سود پرک-سود پرک جامد-قیمت سود پرک جامد-سود پرک چیست-قیمت سود-سود پرک کاستیک چیست- سود کاستیک گرانول- کاربرد سود پرک-محلول سود مایع چیست-سود جامد-سود کاستیک کلمات کلیدی :

تولید سود پرک

,برای تولید سود پرک روش های مختلفی وجود دارد که مهم ترین آنها روش کلر آلکالی می باشد. ویژگی مهم این روش برای تولید سود پرک این است که امکان تولید صنعتی و در مقیاس بالا وجود دارد. مکانیزم عمل براساس تجزیه نمک معدنی به روش الکترولیز است به این صورت که محلول آب نمک غلیظی تهیه کرده و توسط الکتورلیز با کمک جریان برق به اتم های کلر و سدیم تجزیه شده و با جذب یون هیدروکسید سود کاستیک مایع تولید می شود.

سود پرک در شیراز

,کاربردهای بسیار زیاد سود پرک موجب شده تا این ماده که یک نمک قلیایی بسیار قوی است تبدیل به یکی از پر مصرف ترین مواد شیمیایی مورد استفاده صنعت شود. قابل ذکر است این محصول را با نام های دیگری مانند سود کاستیک ، سود سوز آور و هیدروکسید سدیم یا سدیم هیدروکسید (sodium hydroxide) و فرمول شیمیایی NaOH می باشد.

سود پرک در اصفهان

,سود پرک (سود سوز آور، کاستیک سودا) به دلیل کاربردهای فراوان خدماتی ، تولیدی و مصارف خانگی جایگاه بسیار بالایی در مواد شیمیایی دارد. این محصول امروزه یکی از پرمصرف ترین و پر فروش ترین مواد شیمیایی تولیدی در جهان به شمار می رود. سود پرک سالانه در حد ده ها میلیون تن در جهان تولید شده و مورد استفاده صنایع و کارخانجات مختلف قرار می گیرد. سود کاستیک یک ماده چربی بر و پاک کننده قوی است که به عنوان ماده اولیه برای تولید مواد شوینده، پاک کننده ها، چربی زداها، سفید کننده ها و به عنوان بهترین رسوب بر لوله ها در کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. کیمیا تهران اسید قادر به عرضه سود پرک و سود مایع در اصفهان و شهر های استان اصفهان می باشد.

موارد استفاده و کاربرد سود پرک

,این ماده به عنوان یک حد واسط و واکنش دهنده در فرآیندهایی که بسیاری از مواد اعم از حلال ها، پلاستیک، الیاف مصنوعی، سفید کننده ها، چسب، پوشش ها، جوهر، رنگ ، علف کش ها و مواد دارویی مانند آسپرین تولید می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. سود پرک همچنین در صابون سازی و ساخت مواد شوینده، صنایع نفت و گاز، صنعت سرامیک، خنثی سازی پساب های اسیدی و تمیز کردن و حذف نمودن ترکیبات اسیدی از گازهای خروجی استفاده می شود.,تولید مواد شیمیایی : در صنایع شیمیایی حدود 40 درصد از سود کاستیک تولیدی به عنوان یک ماده اولیه و پایه برای تولید بسیاری از مواد شیمیایی مصرف می شود.برخی کاربرد های سود پرک :,خمیر کاغذ تولید شده با روش سولفات و سولفیت از طریق حذف ترکیبات لیگنین با استفاده از واحد های چندگانه استخراج توسط سود مایع، خالص سازی می شوند. همچنین در برخی از کارخانه هایی که از فرایند کرافت برای تولید کاغذ استفاده می کنند، از سود مایع استفاده می شود. علاوه بر مصارف عنوان شده برای سود پرک، در صنعت کاغذ سازی این ماده شیمیایی به منظور حذف اولیه جوهر از کاغذهای بازیافتی کاربرد دارد.خمیر کاغذ و تولید کاغذ : ,تولید الیاف با استفاده از فرایند ویسکوز در دو مرحله اصلی نیاز به سود پرک دارد. سلولز به منظور افزایش استحکام و براقی و در نتیجه تولید سلولز قلیایی توسط سود مایع مورد فراوری قرار می گیرد، پس از آن سلولز به دست آمده برای تولید ماده ویسکوز که برای اکسترود کردن الیاف ابریشم مصنوعی و فیلم های سلفون مصرف می شود در سود پرک مایع رقیق حل می شود.سلفون و ابریشم مصنوعی : ,کاربرد سود پرک در صنعت آلومینیوم سازی برای حل کردن سنگ معدن بوکسیت که ماده اولیه تولید آلومینیوم است و رسوب گذاری آلومینا استفاده می شود. همچنین سود پرک به منظور براق کننده شیمیایی محصولات آلومینیومی مورد مصرف است.استخراج آلومینیوم : ,صابون سازی : سود پرک چربی ها را به صابون های سدیمی محلول در آب تبدیل می کنند. (فرایند صابون سازی) پارچه : در این صنعت از سود پرک به منظور تمیزکاری، سفید کردن و افزایش براقی و استحکام پارچه استفاده می شود. ,سود پرک به عنوان جاذب کربن دی اکسید در برش های سبک و به عنوان جاذب سولفیدها در خالص سازی برش های مختلف نفتی استفاده می شود. همچنین سود پرک به همراه کلر برای فرایند شیرین سازی هیپوکلریتی که فرایندی برای حذف ترکیبات مختلف گوگردی است کاربرد دارد. استفاده به جای سودا اش : سود پرک به عنوان جایگزین برای سودااش در بسیاری از کاربردها در صنایع شیشه سازی، کاغذ سازی، خمیر کاغذ، فسفات و سیلیکات کاربرد دارد. سوخت های تجدید پذیر : سود پرک برای تنظیم ph و تولید سدیم متیلات در فرایند تولید بیواتانول و بیودیزل کاربرد دارد. تولید نفت و صنعت پالایش :

بسته بندی سود پرک

,1. سود پرک در کیسه های 25 کیلوگرمی و دو لایه بسته بندی می شود. این کیسه ها حتما باید با استفاده از نخ پلی استری دوخته شود زیرا اگر از نخ معمولی استفاده شود سود پرک خاصیت خورندگی دارد و نخ را دچار پوسیدگی می کند. با ورود هوا به داخل کیسه ها سود پرک تبدیل به کلوخ گردیده و با ترکیب هوا و هیدروکسید دسیم متورم و به مرور کیسه متلاشی می شود. 2. کیسه جمبوبگ : در این نوع بسته بندی سود پرک به صورت 40 کیسه 25 کیلوگرمی در یک کیسه 1 تنی جمبوبگ بسته بندی می شود. این کیسه محافظ مناسبی برای جلوگیری از پارگی احتمالی کیسه ها بر اثر جا به جایی می باشد و همچنین از تابش مستقیم آفتاب به کیسه ها و نفوذ هوا به کیسه های آسیب دیده نیز جلوگیری نماید.

سوختگی با سود پرک ( سود سوز آور )

,سوختگی چشم با سود شدت آسیبی که سود پرک به چشم وارد می کند ارتباط مستقیمی با میزان آن دارد، هرچه مدت زمان مواجهه و سرعت نفوذ در چشم افزایش پیدا کند آسیب قطعا شدید تر می شود. آسیب سود پرک به چشم را می توان به این صورت عنوان کرد: از هم گسیختگی، اسکارهای شدید، تحریک شدید،اسکار ،خفیف، ایجاد تاول، تیرگی، زخم اگر این شرایط ادامه پیدا کند روی بینایی فرد از طریق ابتلای فرد به گلوکوم و کاتاراکت نیز ممکن است تاثیر بگذارد. در موارد شدید، زخم پیش رونده و تیرگی بافت چشم ممکن است منجر به نابینایی دائمی گردد. آیا سود پرک باعث سوختگی چشم میشه؟,درمان سوختگی با سود پرک مواد شیمیایی شامل مواد اسیدی و بازی می باشند که در صنایع مختلف و همچنین منازل مورد استفاده قرار می گیرند. در حین کار با انواع مواد شیمیایی ممکن است در اثر رعایت نکردن اصول ایمنی سوختگی اتفاق بیفتد، که هر چه پوست حساس تر باشد این سوختگی مخرب تر بوده و تاثیرات منفی بیشتری برجای می گذارد.با توجه به سطح و عمق آسیب می بایست اقدام لازم صورت گیرد. اگر سوختگی سطحی و خفیف بود با اقدامات خانگی و مرور زمان مشکل بر طرف می شود. در صورتی که سوختگی وسیع و عمیق تر باشد حتما می بایست به مراکز درمانی مراجعه کرد. سود سوز آور جزو دسته مواد بازی قوی قرار دارد، با توجه به این نکته حین انجام کار با این ماده باید حتما نکات ایمنی رعایت شود تا از بروز هر گونه حادثه ای جلوگیری شود. اما در صو رتی که سوختگی رخ داد انجام نکات زیر الزامی می باشد: در هنگام سوختگی آرامش خود را حفظ کنید و سرعت عمل داشته باشید. عامل سوختگی را از سطح آسیب دیده جدا کنید و سپس محل را با آب سرد شست و شو دهید. محل سوختگی را با گاز استریل ببندید. (به این نکته توجه کنید که نباید به محل سوختگی فشار آورده شود.)چطوری سوختگی پوست با سود پرک را درمان کنیم ؟,با توجه به مطالب ارائه شده دریافتیم که سود پرک ماده ای خورنده می باشد که در صورت تماس با سطح پوست موجب آسیب رساندن به آن می شود، در واقع هر چه میزان سود پرک بیشتر باشد میزان آسیب وارده شدیدتر بوده. همچنین این ماده به شدت خورنده است و قادر است به تمامی اعضای بدن در اثر تماس آسیب برساند. سوختگی با سود پرک می بایست هر چه زود تر درمان شود ، در صورتی که آسیب عمیق می باشد هر چه سریع تر به مراکز درمانی مراجعه کنید. سود پرکنتیجه گیری سوختگی با سود پرک, 1- مشخصات محصول سود پرک 2- ویژگی های شیمیایی سود پرک 3- موارد استفاده و کاربرد سود پرک 4- نقش سود پرک در صنعت پالایش و نفت و گاز 5- تاثیر سود پرک در فرآیند تولید کاغذ 6- نوع بسته بندی سود پرک 7- تولید سود پرک 8- آنالیز سود پرک 9- ایمنی سود پرکجهت مطالعه موارد ذیل و آشنایی بیشتر با سود پرک کلیک کنید.

سود مایع چیست ؟

,سود مایع محلولی کاملا بی رنگ و شفاف بوده که هیچ گونه بویی ندارد. بسیار واکنش پذیر طوری که با سرعت بسیار زیادی دی اکسید کربن را جذب می کند و با آن ترکیب می شود. در دنیای مواد شیمیای صنعتی، ماده ای بسیار با اهمیت بشمار می آید. در کارخانجات تولید کننده مواد غذایی برای تلخی زدایی از زیتون استفاده می شود و این امر ممکن است اثر نامطلوبی بر سلامت جسم مصرف کنندگان بگذارد. ,سود مایع ماده اولیه تولید سود پرک در جهان می باشد، میزان تولید سود پرک به دلیل استفاده از این محصول بسیار زیاد است زیرا این ماده در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ماده اولیه بسیاری از محصولات کاربرد دارد. فرآیند تولید بدین صورت است که با تبخیر سود مایع سود پرک در هر خلوصی تولید می شود. همچنین چون سود خاصیت جذب رطوبت و دی اکسید کربن دارد لذا با جذب رطوبت خلوص آن کاهش می یابد. بنابراین فروش این مایع در مخازن کاملا ایزوله صورت می گیرد. آشنایی با موارد مصرف و کاربرد سود مایع گالن 20 لیتری ســـود مــایع ,1.آبریزش بینی، تب، گلو درد و عطسه، برخی از مضرات تماس با این ماده شیمیایی هستند. 2.هر نوع قرار گیری در معرض سود پرک حتی مقادیر کم، می تواند سبب مشکلات حاد تنفسی گردد. 3.استنشاق هیدروکسید سدیم می تواند موجب تحریک دستگاه تنفسی شده و موجب افت فشار خون گردد. 4.با توجه به اثرات سمی آن می تواند موجب خونریزی، استفراغ و اسهال شده و موجب افت فشار خون گردد. 5.نه تنها پوست بدن بلکه هیدروکسید سدیم سبب ایجاد خوردگی کف پوش های چوبی و سطوح رنگ شده نیز می شود. 6.سود مایع می تواند با فلزات واکنش داده و تولید هیدروژن کند که سبب آتش گرفتن در صورت حضور اکسیژن می شود. 7.نشت گاز هیدروکسید سدیم در محل های بسته ممکن است موجب انسداد ریوی و بسته شدن راه های هوایی افراد شود. 8.چشم در صورت تماس با سود پرک آسیب می بیند و باعث موارد مختلفی نظیر گلوکام، آب مروارید و کوری دائمی می شود. 9.زخم و اسکار بر روی پوست جزء خطرات رایج NaOH (سود پرک) است. سود مایع بسیار خورنده و میتواند سبب تخریب لایه های عمیق پوست شود. 10.اگر چه ترکیبی آتش زا نیست ولی در صورت تماس با مواد قابل احتراق ممکن است آتش بگیرد. در هر صورت بهتر است از این مواد دور نگه داشته شود. 11.اگر NaOH از طریق دهان بلعیده شود موجب ایجاد سوختگی های متعددی در داخل دهان می شود. همچنین در صورت بلع کامل باعث همین تاثیرات در گلو و دیگر اعضا نظیر معده می گردد. 12.در صورت بلعیده شدن سدیم هیدروکسید (مایع و جامد) می تواند بسیار خطرناک باشد و سبب تحریک سیستم تنفسی شود، شدت خطرات زمانی قابل درک است که موجب سوختگی و تحریک این اعضا در صورت تماس با آن شود. نوشتار انگلیسی سود مایع خطرات سود مایع :,همانطور که اشاره شد سود مایع از جمله مواد شیمیایی پرکاربرد در صنعت می باشد. کارخانجات متعددی برای تولیدات خود به این ماده نیازمند می باشند، نکته قابل توجه این موضوع می باشد که سود مایع با درصدهای مختلفی با توجه به نیاز صنایع تولید می شود.

متخصصان کیمیا تهران اسید قادر به تولید سود مایع با درصدهای مورد نیاز مشتریان محترم می باشند از جمله : سود مایع 20 درصد - سود مایع 30 درصد - سود مایع 48 تا 50 درصد

فروش سود مایع,درصد خلوص هر ماده شیمیایی در واقع میزان خالص بودن آن ماده را نشان می دهد. موادی که در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند کاملا خالص نیستند و همواره درصدی ناخالصی به همراه دارند، جهت اندازه گیری و مشخص کردن میزان ناخالصی از فرمول زیر محاسبه می شود. تعیین درصد خلوص سود مایع C = غلظت سود سوز آور 40 = وزن مولکولی سود V = حجم هوای نمونه برداری شده N = نرمالیته محلول تیتراسیون سود V = حجم سود سوز آور در تیتراسیون نمونه تعیین درصد خلوص سود مایع

کاربرد سود پرک در صنعت چرم

,صنعت چرم سازی از جمله صنایعی می باشد که در آن یک ماده خام طبیعی طی فرآیندی تبدیل به یک محصول استاندارد می شود. در گذشته تمام مراحل تولید چرم به روش سنتی حدودا سه ماه به طول انجامید. سود پرک در صنعت چرم سازی پس از پروسه موزدایی و حذف پشم و پروتئین های غیر الیافی از سطح پوست توسط آهک، طی پروسه چربی زدایی مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از پوست ها مانند پوست گوسفند، خوک و سگ دارای چربی است و بایستی پیش از عملیات دباغی، چربی ها حذف شوند. همانطور که می دانیم سود پرک (هیدروکسید سدیم) خاصیت خورندگی دارد و برای این منظور در کارخانجات و کارگاه های چرم سازی با استفاده از سود پرک چربی موجود در پوست ها را می گیرند.,در کارخانه های تولید چرم ابتدا کراتین مو و پشم را در معرض ماده قلیایی قرار می دهند که پیوند سولفور را توسط هیدروکسید در زنجیره سیستینی خواهد شکست. مو ابتدا در ریشه که شکل رشد نیافته آن است، مورد حمله قلیا قرار می گیرد. بعد از طی زمان معینی از خیساندن پوست در محلول قلیایی هیدروکسید سدیم و سولفیت سدیم ( به عنوان عامل کاهنده)، ریشه های مو منحل می شوند. اما هنگام مو زدایی پوست گوسفند و بره، در سطح داخلی پوست از هیدروکسید سدیم و سولفید سدیم استفاده می شود، به ترتیب که به محلول قلیایی اجازه می دهند درون پوست نفوذ کند و ریشه را مورد حمله قرار دهد. با این روش به راحتی پشم و مو از پوست جدا می شود. این فرایند اساس موزدایی پشم است که بخش قابل توجهی از تولید چرم در دنیا را تشکیل می دهد و بدین ترتیب مو زدوده شده و از پوست جدا می شود. پس از پروسه موزدایی و حذف پشم و پروتئین های غیر الیافی از سطح پوست، پروسه چربی زدایی صورت می گیرد. بعضی از پوست ها مانند پوست گوسفند، خوک و سگ دارای چربی هستند که باید قبل از عملیات دباغی، چربی ها حذف شوند. همانطور که می دانیم سود پرک ( هیدروکسید سدیم) خاصیت خورندگی بسیار بالایی دارد و برای این منظور در صنعت و کارخانجات چرم سازی، چربی را توسط آن از بین می برند. نحوه موزدایی توسط سود پرک در صنعت چرم سازی :

محصولات مرتبط Related products