009821-36303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

سوختگی با سود پرک ( سود سوز آور ) Articles

آیا سود پرک باعث سوختگی چشم میشه؟

سوختگی چشم با سود

شدت آسیبی که سود پرک به چشم وارد می کند ارتباط مستقیمی با میزان آن دارد، هرچه مدت زمان مواجهه و سرعت نفوذ در چشم افزایش پیدا کند آسیب قطعا شدید تر می شود. آسیب سود پرک به چشم را می توان به این صورت عنوان کرد: از هم گسیختگی، اسکارهای شدید، تحریک شدید،اسکار ،خفیف، ایجاد تاول، تیرگی، زخم

اگر این شرایط ادامه پیدا کند روی بینایی فرد از طریق ابتلای فرد به گلوکوم و کاتاراکت نیز ممکن است تاثیر بگذارد. در موارد شدید، زخم پیش رونده و تیرگی بافت چشم ممکن است منجر به نابینایی دائمی گردد.

چطوری سوختگی پوست با سود پرک را درمان کنیم ؟

درمان سوختگی با سود پرک

مواد شیمیایی شامل مواد اسیدی و بازی می باشند که در صنایع مختلف و همچنین منازل مورد استفاده قرار می گیرند. در حین کار با انواع مواد شیمیایی ممکن است در اثر رعایت نکردن اصول ایمنی سوختگی اتفاق بیفتد، که هر چه پوست حساس تر باشد این سوختگی مخرب تر بوده و تاثیرات منفی بیشتری برجای می گذارد.با توجه به سطح و عمق آسیب می بایست اقدام لازم صورت گیرد. اگر سوختگی سطحی و خفیف بود با اقدامات خانگی و مرور زمان مشکل بر طرف می شود. در صورتی که سوختگی وسیع و عمیق تر باشد حتما می بایست به مراکز درمانی مراجعه کرد. سود سوز آور جزو دسته مواد بازی قوی قرار دارد، با توجه به این نکته حین انجام کار با این ماده باید حتما نکات ایمنی رعایت شود تا از بروز هر گونه حادثه ای جلوگیری شود. اما در صو رتی که سوختگی رخ داد انجام نکات زیر الزامی می باشد:

در هنگام سوختگی آرامش خود را حفظ کنید و سرعت عمل داشته باشید.

عامل سوختگی را از سطح آسیب دیده جدا کنید و سپس محل را با آب سرد شست و شو دهید.

محل سوختگی را با گاز استریل ببندید. (به این نکته توجه کنید که نباید به محل سوختگی فشار آورده شود.)

نتیجه گیری سوختگی با سود پرک

با توجه به مطالب ارائه شده دریافتیم که سود پرک ماده ای خورنده می باشد که در صورت تماس با سطح پوست موجب آسیب رساندن به آن می شود، در واقع هر چه میزان سود پرک بیشتر باشد میزان آسیب وارده شدیدتر بوده. همچنین این ماده به شدت خورنده است و قادر است به تمامی اعضای بدن در اثر تماس آسیب برساند. سوختگی با سود پرک می بایست هر چه زود تر درمان شود ، در صورتی که آسیب عمیق می باشد هر چه سریع تر به مراکز درمانی مراجعه کنید.

سود پرک

جهت مطالعه موارد ذیل و آشنایی بیشتر با سود پرک کلیک کنید.

1- مشخصات محصول سود پرک

2- ویژگی های شیمیایی سود پرک

3- موارد استفاده و کاربرد سود پرک

4- نقش سود پرک در صنعت پالایش و نفت و گاز

5- تاثیر سود پرک در فرآیند تولید کاغذ

6- نوع بسته بندی سود پرک

7- تولید سود پرک

8- آنالیز سود پرک

9- ایمنی سود پرک

محصولات مرتبط Related products