009821-36303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

اسید لاکتیک چیست

مشخصات محصول اسید لاکتیک

• نام محصول شیمیایی : اسید لاکتیک.

• اسامی مترادف با اسید لاکتیک : لاکتیک اسید، اسید شیر، Lactic acid.

• فرمول شیمیایی : C3H6O3.

• گرید محصول : 1. اسید لاکتیک صنعتی 2. اسید لاکتیک آزمایشگاهی.

• شکل ظاهری : اسید لاکتیک یک ترکیب بی رنگ می باشد.


اسید لاکتیک


تعریف اسید لاکتیک

اسید لاکتیک اسید آلی بی رنگی است که محلول در آب و اتانول است. این اسید حاصل عمل تخمیر لاکتوز می باشد که در ریشه های ترش شده و فرآورده های تخمیری شیر مثل ماست به وفور وجود دارد. در واقع پروتئین شیر در اثر تولیداین اسید کوآلوگه می گردد. اسید لاکتیک در اثر فعالیت شدید بدنی نیز در ماهیچه ها تولید می شود. لاکتات کلسیم که در واقع نمک محلول در آب اسید لاکتیک است به عنوان منبع کلسیمی مناسبی در رژیم غذایی استفاده می گردد. اسید لاکتیک از نظر شیمیایی به شکل دو ایزومر راست گرد D و چپ گرد L وجود دارد که فقط نوع چپ گرد آن در متابولیسم حیوانات شرکت دارد.


اسید لاکتیک


تاریخچه اسید لاکتیک

اسید لاکتیک ( هیدروکسی پروپیونیک اسید ) یک اسید آلی هیدروکسیل دار ضعیف با وزن مولکولی کم است اسید لاکتیک برای اولین بار توسط Scheele شیمیدان سوئدی در سال 1780 از شیر جدا شد. سپس لویی پاستور به بررسی روند تخمیر آن پرداخت و با جداسازی انواع باکتری های لاکتیک، از آنها در تهیه غذاهای تخمیری از شیر، سبزیجات، غلات و گوشت استفاده کرد و نشان داد که این اسید در برابر فساد میکروبی از غذاها محافظت می کند. اسید لاکتیک برای اولین بار در سال 1881 توسط Charles Avery در آمریکا به صورت تجاری تولید شد. این اسید دارای فعالیت نوری است و دو ایزومر D(-) و L(+) آن شناخته شده است. از آنجا که بدن انسان فاقد آنزیم D لاکتات دهیدروژناز است، مصرف زیاد اسید لاکتیک D(-) و تجمع آن در بدن می تواند مخاطراتی برای سلامتی انسان داشته باشد. به همین دلیل ، وجود لاکتیک اسید در صنایع غذایی و دارویی، چندان مناسب نیست و WHO برای مصرف آن محدودیت قائل است.

موارد استفاده و کاربرد اسید لاکتیک

1. در صنایع دباغی و پارچه بافی

2. به عنوان تنظیم کننده ph در صنایع غذایی

3. به عنوان ماده نگهدارنده در صنایع غذایی

4. به عنوان طعم دهنده در صنایع غذایی

5. صنعت غذا و دارو

6. صنعت رنگرزی پارچه

7. صنایع ساخت و تولید پلاستیک

8. صنعت تولید حلال ها

9. صنعت تولید جوهر و لاک

10. تولید پنیر لاکتیکی


اسید لاکتیک


موارد استفاده از اسید لاکتیک را می توان به دو دسته کاربرد اسید شیر و مشتقات اصلی آن طبقه بندی کرد که به طور عمده به صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی مربوط می شود. در صنایع غذایی از اسید لاکتیک در تولید پنیر، ماست، خیار شور، اسانس ها، شربت آبلیمو، استخراج آبمیوه ها و سایر فرآورده های غذایی و همچنین از فساد میکروبی غذاهای کنسرو شده و به عنوان افزودنی طبیعی در ایجاد طعم و مزه غذاها استفاده می شود. همچنین ممکن است از آن در تولید سایر اسید های آلی ، اسیدهای آکریلیک، استالدئید و اتانول استفاده شود. جدیدترین کاربرد اسید لاکتیک در ارتباط با تهیه پلاستیک های زیست تجزیه پذیر و از جمله پلی لاکتیک اسیدها است که در موارد بالینی و ساخت ابزار آلات پزشکی نظیر نخ بخیه ، ابزار آلات پیوندی، داروهای آهسته رهایش کنترل شونده و حشره کش از آن استفاده می شود.

عملکرد استفاده اسید لاکتیک

عموما تولید لاکتیک با عارضه احساس در کوفتگی بعد از فعالیت شدید در ماهیچه ها مرتبط می باشد. امروزه توجهات زیادی به کاهش تولید اسید لاکتیک به این نحو معطوف گردیده است که متعاقب آن بتوان به مدت طولانی تری بدون ایجاد چنین عارضه ای فعالیت و ورزش شدید نمود. برای درک چگونگی کاهش تشکیل اسید لاکتیک در ماهیچه ها ابتدا بهتر است که چگونگی شکل گیری اسید لاکتیک در ماهیچه ها را بررسی نماییم. در طی اکثر ورزش ها سرعت تنفس افزایش می یابد که در واقع آن نیز به نوبه خود افزایش انتقال اکسیژن به بدن را در پی دارد. در طی ورزش های آئروبیک این اکسیژن افزایش یافته برای تامین انرژی مورد نیاز کافی می باشد. در طی فعالیت های شدید اکسیژن کافی برای مصرف سیستم آئروبیک جهت تولید انرژی وجود ندارد. در این شرایط بدن برای تولید انرژی متابولیسم غیر هوازی را انجام می دهد. این سیستم برای تامین انرژی برای ماهیچه ها در دقایقی از فعالیت شدید بدنی بدون اکسیژن عمل می نماید و نتیجه این خواهد بود که به زودی در ماهیچه ها سوزشی احساس می گردد که شخص مجبور می شود از شدت فعالیتش کاسته و سیستم عملکرد تامین انرژی به سیستم هوازی بر می گردد.

روش تولید اسید لاکتیک

در صنایع تخمیری از سویه های میکروبی جور تخمیر استفاده می شود که با راندمان بالا می توانند فقط L(+) اسید لاکتیک را تولید کنند از آنجا که تولید ایزومر نوری خالص، با روش شیمیایی امکان پذیر نیست ، امروزه استفاده از روش های تخمیری در تولید آن افزایش یافته است. به طوری که تولید بیولوژیکی اسید لاکتیک در حدود بیش از نیمی از کل تولید جهان را به خود اختصاص داده است.

نوع بسته بندی

اسید لاکتیک موجود در گالن های 25 کیلوگرمی موجود می باشد.

قیمت خرید و فروش اسید لاکتیک

فروش اسید لاکتیک در شرکت کیمیا تهران اسید با بهترین کیفیت و قیمتی کاملا رقابتی در بسته بندی های مرغوب انجام می شود.

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

C3H6O3

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

50-21-5

شماره استاندارد بین المللی

LAG000

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

Y

p to m

3.6821

HR

2

فشار بخار

چگالی نسبی

1.249

حالت در دمای 25 °C

L

جرم مولی (گرم در مول)

۹۰٫۰۸

دمای ذوب (°C)

53

دمای جوش (°C)

‎122 

اسیدیته (pka)

3.86

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

اسید لاکتیک در عضلات چیست ؟

اسید لاکتیک در عضلات چیست ؟

اسید لاکتیک یک ترکیب بی رنگ است که تقریبا توسط تمامی بافت های بدن تولید می گردد و برای فعالیت های بدنی ضروری می باشد. زمانی که اسید لاکتیک تولید شد از طریق جریان خون در تمام بدن به طور دائم گردش می نماید. اسید لاکتیک را هم می توان همانند کراتین به صورت مصنوعی برای مصرف در PLA تولید نمود. با این اوصاف ممکن کردن اسید لاکتیک مسئله ای است که برای هر کسی جای حدس و گمان دارد.

اسید لاکتیک و ماست در شادابی و جوانی پوست

اسید لاکتیک و ماست در شادابی و جوانی پوست

ماست یکی از محبوب ترین محصولات لبنی است که طی فرآیندی خاص توسط باکتری ها از شیر تهیه می شود. با این روش لاکتوز، اسید لاکتیکی می سازد که می تواند منبع تغذیه مناسبی برای بدن باشد. اسید لاکتیکی که به طور طبیعی در ماست یافت می شود، ماده هیدراتی است که به پوست کمک می کند تا در فرآیندهای مختلف میزان آب مورد نیاز بدن را ثابت نگه دارد. متخصصین پوست به تازگی با استفاده از اسید لاکتیک به فرمولی دست پیدا کرده اند که به وسیله آن می توانند مواد مغذی و جوانی پوست را به آن برگردانند.

اسید لاکتیک در ورزش

اسید لاکتیک در ورزش

سلول های عضلانی بعد از انجام ورزش و فعالیت های بدنی شدید، به علت عدم داشتن فرصت کافی برای استفاده از اکسیژن، در نتیجه مصرف انرژی و سوخت و ساز، اسید لاکتیک تولید می کنند.

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی