009821-36303710

کیمیا تهران اسید
اولین نمایشگاه مواد و صنایع شیمیایی

اتحادیه صنف تهیه کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی تهران با توجه به اهداف بلند مدت در راستای ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید و تامین کنندگان مواد و تجهیزات شیمیایی و آزمایشگاهی با مصرف کنندگان برای اولین بار با مشارکت شرکت CLI اقدام به راه اندازی نمایشگاه مذکورکرد. این رویداد برای اولین بار بعد از نیم قرن با مشارکت طیف وسیعی از اقشار مختلف اعم از دانشگاهی سازمان‌های مردم‌ نهاد، مدیران میانی و متخصصان و صاحب ‌نظران و اساتید دانشگاهی در رشته های مرتبط برگزار گردید. حضور در نمایشگاه بستر مناسبی برای تعامل بین فعالان این حرفه از جمله تولیدکنندگان ، بازرگانان ، توزیع کنندگان ، ارایه کنندگان خدمات و بهره برداران می باشد. [(img)1037980544131001B|] اهداف برگزاری نمایشگاه مواد و تجهیزات صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی معرفی ظرفیتها و توانمندی های کشورمان در حوزه صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی از ابعاد مختلف اعم از تولید ماشین آلات، مواد اولیه، تجهیزات و خدمات وابسته ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید و تامین کنندگان مواد و تجهیزات شیمیایی و آزمایشگاهی با مصرف کنندگان عرصه آخرین پیشرفتهای صنعتی توسط شرکتهای پیشرو بین المللی [(img)1037980734441001B|] ایجاد فضایی برای تعامل بین فعالان حوزه صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی از قبیل تولیدکنندگان، بازرگانان، ارائه کنندگان خدمات و توزیع کنندگان ایجاد بستری جهت تعامل هر چه بیشتر نهادهای علمی و پژوهشی کشور با صنعتگران داخلی و خارجی همچنین این نمایشگاه با حضور گروه کالاهای مواد شیمیایی و پتروشیمی و تجهیزات آزمون و اندازه گیری ، بهداشتی، تجهیزات فرآیندی ، خدمات زیست محیطی و نانو فناوری ، خدمات مهندسی، خدمات سیستمهای اطلاعاتی و مستند سازی و همچنین با مشارکت مراکز پژوهشی و دانشگاهی و انجمن های علمی و نشریات کشور برگزار گردید.

آتش سوزی ساختمان پلاسکو

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: اعزام اتش نشانان ۴ ایستگاه به همراه دو خودرو نردبام و تشک نجات به محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو انجام شده و کار اطفا حریق آغاز شده است. محدودیت تردد در مسیر غرب به شرق خیابان جمهوری و جنوب به شمال خیابان فردوسی به دلیل حریق در ساختمان پلاسکو تهران از طرف عوامل راهور تهران بزرگ اجرا شده است. معاون عملیات اورژانس تهران خبر داد: استقرار دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو/هنوز مصدومی تحویل اورژانس نشده است.

شلیک ضد هوایی در تهران

کیمیا تهران اسید صدای شدید شلیک گلوله ضد هوایی در مرکز تهران میدان انقلاب و خیابان های اطراف شنیده می شود، دلیل شلیک مشخص نیست. فرماندار تهران: شلیک ها به سمت یک پهباد در آسمان در منطقه پرواز ممنوع تهران صورت گرفته است و جای نگرانی نیست. شلیک سامانه های پدافندی به سوی یک کواد کوپتر در تهران یک مقام مسئول در قرارگاه پدافند هوایی ارتش گفت: عصر امروز یک فروند کوادکوپتر در حال نزدیک شدن به منطقه پرواز ممنوع در تهران از منطقه میدان ولیعصر بوده که شناسایی شد. این کوادکوپتر مشخص نیست که متعلق به چه کسی بوده اما به دلیل نزدیک شدن به منطقه پرواز ممنوع با هوشیاری به موقع قرارگاه پدافند هوایی ارتش هدف قرار گرفت. این کواد کوپتر پس از آغاز شلیک ها به سوی پرنده تغییر مسیر داده و منطقه را ترک کرده است. انهدام هلی شات توسط پدافند هوایی علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران، در گفت وگو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد:پس از رویت این ریزپرنده، پدافند هوایی بیت و دانشگاه به سمت این شیء شلیک کردند و نهایتا پدافند هوایی دانشگاه این ریزپرنده را ساقط کرد. وی در ادامه افزود:هنوز معلوم نیست این ریزپرنده متعلق به کدام نهاد و سازمان بود که با پیدا کردن لاشه آن تحقیقات آغاز می شود، اکنون تحقیقات در حال انجام شدن است. ناصر بخت در پایان در پاسخ به این پرسش که چند هلی شات در حال پرواز بود ،گفت :یک هلی شات بود که آن هم ساقط شد . معاون عملیات پدافند خاتم الانبیا: خبرآنلاین : معاون عملیات پدافند خاتم الانبیا گفت:صدای که شنیده شد صدای آمادگی و امنیت کامل است. یک فروند هلی شات بسیار سبک وارد محدود پرواز ممنوع شده بود که مورد اصابت قرار گرفت. پرنده بلافاصله از محدود خارج شده است. پس از خروج پرنده از منطقه پرواز ممنوع تیراندازی متوقف شد. موضوع نگران کننده ای وجود ندارد. [(img)|1037980544131001B]

تولید پلاستیک بسته بندی قابل تجزیه در طبیعت توسط ایتالیایی ها

یک شرکت ایتالیایی به تولید نوع جدیدی از پلاستیک برای بسته‌بندی مواد غذایی پرداخته که در طبیعت تجزیه می‌شود. به گزارش پپنا به نقل از یورونیوز، شرکت نوامونت(Novamont) واقع در شمال شرقی ایتالیا، اولین تولید کننده محصولات پلاستیکی دنیا است که بخش عمده مواد اولیه آن از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود. این ترکیب شیمیایی به نام "بوتاندیول" طبیعی در تولید پلاستیک بسته‌بندی میوه، کیسه‌های سبزی و پلاستیک خرید استفاده خواهد شد. استفانو دسی، مدیر اجرایی این شرکت اظهار کرد: بوتاندیول طبیعی یک ترکیب شیمایی است که در حوزه های مختلف از جمله صنایع شیمیایی یا الکترونیک به کار می‌رود. این محصول در حجم زیاد در ساخت محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود، ولی ابتکار ما تولید انبوه این ماده به شیوه تخمیر است که به جای سوخت فسیلی از ترکیب شیمیایی آب و شکر در آن استفاده شده و با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد. تولید صنعتی بوتاندیول در حال حاضر با استفاده از سوخت فسیلی انجام می‌شود. تبدیل شکر به بوتاندیول طبیعی تنها چند روز و طی فرآیند تخمیر در یک لوله استریل انجام می‌شود. اولین مرحله تولید این ماده در آزمایشگاه انجام شده که شامل آماده کردن ماده تلقیحی است. ابتدا میکروارگانیسم‌های یخ زده درون لوله کشت داده و در فلاسک‌هایی با دمای کنترل شده رشد داده می‌شوند. پس از رشد این ارگانیسم‌ها، ماده تلقیحی در مرحله تخمیر به آن‌ها افزوده می‌شود. میکروارگانیسم‌ها در مرحله تخمیر، شکر را به بوتاندیول طبیعی تبدیل می‌کنند. استفاده از این شیوه، حجم مواد تجدیدپذیر این فرآیند شیمایی را از ۳۶ به ۶۱ درصد افزایش داده و همزمان تولید گازهای گلخانه ای را ۱۰ تا ۱۵ درصد کم می‌کند.